50-річчя створення Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення – CITES

3 березня 2023 року виповнилося 50 років з дня підписання відомої конвенції, метою якої є збереження дикої природи та забезпечення сталої торгівлі  видами.

Також минуло 10 років як Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй  у 2013 році оголосила 3 ​​березня Всесвітнім днем ​​дикої природи (WWD) ООН як міжнародний день важливості збереження диких тварин і рослин.

 Тема проведення дня ​​дикої природи 2023 року — «Партнерство для збереження дикої природи».  Партнерські відносини, які будують сторони конвенції CITES необхідно продовжувати та зміцнювати, щоб вирішити екологічні проблеми та не вимагати від природи більше, ніж вона може дати. Успішне відновлення видів підкреслює важливість партнерства, включаючи взаємодію з корінним населенням, сільськими та місцевими громадами, щоб захистити нашу планету для майбутніх поколінь.

Обидві річниці припадають на час безпрецедентного виклику для природи та біорізноманіття, коли мільйони видів диких тварин і рослин постраждали від потрійної планетарної кризи: втрати біорізноманіття, зміни клімату та забруднення.

Митним кодексом України встановлено обмеження на переміщення об’єктів дикої фауни і флори через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України здійснюються митними органами на підставі отриманих від державних органів, інших установ та організацій, уповноважених на здійснення дозвільних або контрольних функцій відповідних дозвільних документів.

Департаментом спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Держмитслужби здійснюється спеціалізована підготовка за спеціальними короткостроковими програмами за напрямком «Виявлення та запобігання транскордонним екологічним правопорушенням» та «Запобігання екологічним правопорушенням на кордоні» (інтерактивний курс). У процесі підвищення рівня професійної компетенції посадових осіб Держмитслужби та її територіальних органів, тема «Основні положення Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення» висвітлюється для всіх категорій осіб, які здійснюють митний контроль та митне оформлення, що засвідчує її важливість та актуальність.

You are currently viewing 50-річчя створення Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення – CITES