Кінологічне забезпечення

Залучення службових собак в Державній митній службі України до захисту економічних інтересів держави  бере свій початок з 1992 р. З того часу почався відлік в організації та створення кінологічної служби та розпочато будівництво кінологічного центру на базі Чорноморської регіональної митниці.

01.12.2000 р. на базі Кінологічного центру Чорноморської регіональної митниці було створено Кінологічний центр ДМСУ.

На початку липня 2010 року даний навчальний заклад було передислоковано до міста Хмельницького та включено в структуру новоствореного Центру підвищення кваліфікації перепідготовки працівників та кінології Держмитслужби.

26.08.2016 відбулось урочисте відкриття Регіонального кінологічного навчального центру Всесвітньої митної організації (РКНЦ ВМО) в м. Хмельницький.

За останні роки кінологічне забезпечення стало одним  з пріорітетних напрямків діяльності  Департаменту, а використання службових собак у процедурі здійснення митного контролю одним із основних інструментів у протидії незаконному переміщенню заборонених товарів та предметів.

Станом на 31.12.2020 року штатна чисельність кінологічних команд Державної митної служби України становить  – 109 одиниць. За видами спеціалізації 67 кінологічних команд підготовлені по пошуку наркотичних засобів та психотропних речовин, 13 кінологічних команд по пошуку зброї, частин до зброї та набоїв, 17 по пошуку тютюнових виробів, 1 кінологічна команда по пошуку грошових знаків у вигляді банкнот, а також 20 кінологічних команд підготовлено за подвійною спеціалізацією.

На сьогоднішній день Департаментом в напрямку кінологічного забезпечення  здійснюється:

  • проведення спеціальної підготовки кінологічних команд за спеціалізаціями по пошуку наркотичних засобів та психотропних речовин, зброї, частин до зброї, набоїв, тютюнових виробів, грошових знаків у вигляді банкнот, бурштину;
  • збір та узагальнення інформації щодо діяльності кінологічних підрозділів митниць Держмитслужби та ефективності використання кінологічних команд у процедурі здійснення митного контролю;
  • ведення обліку та здійснення контролю за комплектуванням кінологічними командами митниць;
  • надання практичної допомоги з добору службових собак, контроль дотримання норм їх утримання та забезпечення;
  • ветеринарне супроводження кінологічної діяльності;
  • участь у службових заходах, спрямованих на запобігання та протидію контрабанді, боротьбу з порушеннями митних правил на митній території України;
  • міжвідомча взаємодія з органами державної влади, сектору безпеки і оборони України;
  • міжнародна взаємодія з митними адміністраціями зарубіжних країн та Регіональними кінологічними Центрами Всесвітньої митної організації з питань співпраці щодо обміном досвіду підготовки та використання кінологічних команд.

Департаментом у період 2011-2020 років було організовано та проведено чотири міжнародних змагань під час яких прийняли участь представники Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, Національної гвардії України, Служби авіаційної Безпеки ДП МА «Бориспіль» та представники митних служб іноземних держав (Республіки Білорусь, Республіки Польща, Словацької Республіки, Республіки Молдова, Федеративної Республіки Німеччина, Республіки Болгарія, Грузії, Турецької Республіки, Азербайджанської Республіки, Республіки Австрія, Латвійської Республіки) що у свою чергу показало високий рівень професіоналізму працівників Департаменту та забезпечило авторитет Департаменту на міжвідомчому та міжнародному рівні.

Авторські права © 2021 Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Держмитслужби. Усі права захищені.